Farby antybakteryjne

Oferujemy Państwu szeroką gamę szwajcarskich farb antybakteryjnych.

W wielu miejscach takich jak:

wymagane są wysokie standardy higieniczne, których celem jest, czy to ochrona przebywających tam osób, czy też ochrona produktów przed zakażeniami bakteriami takimi jak np. Staphylococcus aureus czy Escherichia coli. Aby zredukować obciążenie bakteryjne stosuje się zwykle do czyszczenia skażonych powierzchni silne środki dezynfekcyjne co związane jest z dużym nakładem pracy. Z upływem czasu następuje uodpornienie szczepów bakterii na dany środek dezynfekujący, w konsekwencji czego u osób z osłabionym systemem immunologicznym może dojść do wzrostu zagrożenia infekcjami, a także istnieje możliwość łatwiejszego zarażenia żywności.

Przez zastosowanie farb antybakteryjnych do zabezpieczenia powierzchni, redukuje się w znacznym stopniu niebezpieczeństwo zakażenia bakteryjnego przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładu pracy oraz ilości stosowanych środków dezynfekujących.

Antybakteryjne działanie oferowanych farb zostało przetestowane zgodnie z normą
JIS Z 2801:2000 przez niezależne niemieckie laboratorium.

Osiągnięto rewelacyjne wyniki działania antybakteryjnego.

W przypadku bakterii Staphylococcus aureus, badania wykazały, w zależności od rodzaju zastosowanej farby, od 17.000 krotnie do 140.000 krotnie niższą liczbę bakterii niż w analogicznej próbie niezabezpieczonej.

W przypadku bakterii Escherichia coli badania wykazały, w zależności od rodzaju zastosowanej farby, od 1.100 krotnie do 2.000.000 krotnie niższą liczbę bakterii niż w analogicznej próbie niezabezpieczonej.

Należy zaznaczyć, że do badań wybrano te dwie bakterie ponieważ reprezentują one dwa różne rodzaje występujących powszechnie bakterii (gramoujemnych i gramododatnich), co gwarantuje, iż podobne wyniki zostaną osiągnięte dla innych bakterii danego rodzaju.

© 2011 UniMarket. Wszelkie prawa zastrzeżone.