Farby dla taboru.

Oferujemy Państwu systemy malarskie dla nowych i wyremontowanych wagonów osobowych.

Standardowy system malarski dla wagonów osobowych składa się w dużej mierze z dwuskładnikowych produktów. W zależności od wymogów i możliwości klienta stosuje się wodorozcieńczalne lub rozpuszczalnikowe systemy malarskie.

Stosując dwuskładnikowe, poliuretanowe lakiery nawierzchniowe uzyskuje się w porównaniu do jednoskładnikowych farb nawierzchniowych znaczną poprawę odporności na wpływ warunków atmosferycznych oraz środków czyszczących. Dodatkowo uzyskuję się wyższy połysk oraz stabilność kolorów powłoki.

Niżej wymienione systemy malarskie stosowane są przez liczne państwowe i prywatne koleje w całej Europie.

Zainteresowanym klientom możemy zaproponować:


Standardowy system malarski dla remontowanych wagonów osobowych.

W trakcie remontów wagonów osobowych z reguły nie usuwa się starej powłoki malarskiej, która po oszlifowaniu może być wykorzystywana jako warstwa gruntowa. W porównaniu do farb rozpuszczalnikowych zastosowanie wodorozcieńczalnej farby międzywarstwowej posiada, ze względu na swoją bardzo dobrą przyczepność na wszelkiego rodzaju podłożach oraz brak rozcieńczalników organicznych, wiele zalet.

Stosując farby wodorozcieńczalne unika się efektów rozpuszczania starych powłok malarskich, zwłaszcza tych bazujących na farbach jednoskładnikowych.


Masy szpachlowe.

Przy wysokich wymaganiach odnośnie wyglądu wagonu niezbędne jest zastowanie mas szpachlowych. Należy jednak zwrócić uwagę, aby stosowane szpachlówki dopasowane były do używanego systemu malarskiego.

Zwłaszcza przy wykorzystaniu wodorozcieńczalnych systemów malarskich należy mieć pewność, że używaną szpachlówkę można zastosować w połaczeniu z danym systemem malarskim.

Dodatkowo przy użyciu masy szpachlowej na pojazdach szynowych ważne są jej właściwości wytrzymałościowe i elastyczne.

W naszej ofercie posiadamy także:

© 2011 UniMarket. Wszelkie prawa zastrzeżone.